BURDUR ÇAVDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ACAR´ın Yarıyıl Mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, saygıdeğer veliler,
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ACAR´ın Yarıyıl Mesajı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönemini tamamlamış bulunuyoruz. 1804 öğrencimiz ile birlikte biz de karne sevincini yaşıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Yoğun ve yorucu dönemden sonra karnelerinizi alarak tatile gireceksiniz. Dinlenmek, oyunlar oynamak, kitap okumak için, tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında notlarınız ne olursa olsun, almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirin. Başarmak için daima gayret edin. Hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı ve başarabileceğinize olan güveninizi hiçbir zaman yitirmeyin.

Saygı değer Veliler,

Çocuklarınızın karnelerindeki notlar yalnız onların durumlarını değil, sizlerin ve bizlerin eğitimdeki çabalarımızın da bir göstergesidir. Kaldı ki karnelerdeki rakamsal ifadeler, öğrencinin akademik başarısı hakkında bilgi verebilir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziki potansiyellerinin, karneye sığmayacak kadar büyük bir zenginliğe sahip olduğu unutulmamalıdır. Anne ve baba olarak çocuklarınız için büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyoruz. Sizden isteğimiz, onları anlamanız, onlarla birlikte kitap okumanız, oyunlar oynamanız, birlikte vakit geçirmenizdir. Göreceksiniz ki, o zaman çocuklarınız daha başarılı olacaklardır. Eğitime verdiğiniz destekten dolayı sizlere içtenlikle teşekkür ederim.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğinizle, fedakârca çalışmalar yaptığınızı biliyorum. Öğrencilerinizin, kendini ifade edebilen, öğrenmeye açık, evrensel değerler ile birlikte Milli ve Manevi değerleri benimsemiş, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen başarılı bireyler olması için, bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu gayretlerinizden dolayı size içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hizmetlerin en kutsalı olan öğretmenlik mesleğinin sorumluluk bilinciyle ifa eden öğretmenlerimize, geleceğin teminatı sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve yardımcı personelimize sağlıklı ve güzel bir tatil temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                              

Pazar Mh. Okul Cd. ÇAVDIR/BURDUR - 0 248 427 12 48 - 427 21 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.