BURDUR ÇAVDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAVDIR´DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayeleriyle başlatılan “okuma-yazma seferberliği” İlçemizde, Çavdır Öğretmenevinde yapılan toplantı ile başlatılmış oldu.
ÇAVDIR´DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI.

 Toplantı Çavdır Kaymakamı Abdullah ŞAHİN Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ACAR, Şube Müdürü İsmail KAN, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ferhat ATALAY, ilçemizin daire amirleri ve muhtarlarımızın katılımı ile yapıldı.

 İlçemiz Kaymakamı Abdullah ŞAHİN’in açılış konuşmasından sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ACAR genel değerlendirme yaptılar. Çavdır da okuma yazma seferberliği çalışmasının nasıl yapılacağının yol haritasını kurula anlattılar.

Çavdır Ali Nuri Sayın Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ferhat ATALAY, 2016 TÜİK verilerinde ilçemizde 501 okumaz yazmaz vatandaşımızın görüldüğünü, bunlardan 2016 ve 2017 yıllarında 30 adet kurs açılarak, 36 vatandaşımıza ulaşıldığını ve belge verildiğini belirttiler. Geriye kalan 465 vatandaşımıza ulaşmamız gerektiğini söylediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ACAR, seferberlik için tüm hazırlıkları yaptıklarını, muhtarlardan sadece mahalle ve köylerindeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın listesinin, kendilerine ulaştırmalarının yeterli olacağını ve işleri kolaylaştırılacağını, sözlerine ilave ettiler. Aynı şekilde daire amirlerinden de kendilerine yardımcı olmaları istendi.

 İlçemiz Kaymakamı Abdullah ŞAHİN, tüm kurumlara yazı çıkartılarak, kendilerine gelen vatandaşlarımızdan okumaz yazmaz olduğunu tespit ettiklerini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmeleri istendi.

 Toplantının sonuç kısmında muhtarlardan en geç 19.02.2017 tarihi mesai bitimine kadar yaptıkları çalışmalar ile ilgili dokümanların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılması kararlaştırıldı.

15-02-2018

Pazar Mh. Okul Cd. ÇAVDIR/BURDUR - 0 248 427 12 48 - 427 21 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.