BURDUR ÇAVDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ACAR’IN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI YILSONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ACAR’IN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI YILSONU MESAJI
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ACAR’IN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI YILSONU MESAJI

Sevgili öğrenciler, geleceğimizin mimarı sevgili öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler;

 

Oldukça yoğun, yorucu ve bir o kadar da verimli 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Tüm eğitimciler olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde yıl boyunca öğrencilerimize, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Bu gün karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili öğrencilerimizin, güzel ülkemizi yarınlara taşıyacak sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olmaları için üzerimize düşen görevi layığı ile yapmaya özen gösterdik.

 

Bu süreçte emeği geçen Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan tüm arkadaşlar ile Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Öğretmen, Memur, Hizmetli ve Okul Aile Birliklerimizin değerli temsilcileri ile diğer paydaşlarımıza teşekkür ederim.

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonu itibariyle ilçemizde toplam 1764 öğrencimiz karne alacaktır.

 

Kıymetli velilerimiz;

 

Karnelerdeki yüksek notlar çocukların akademik başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmaları için yeterli olmayabilir. Çocukları sadece notlarına göre değil genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar çocuğunuz kadar, sizler için de bir değerlendirme yapma imkânı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.

 

 

Sevgili Öğrenciler;

 

Geleceğimizin teminatı olan sizlerin, önce kendiniz sonra aileniz ve ülkemiz adına sorumluluklarınız vardır. Karnedeki sonuçlarınızı tüm eğitim hayatınızı niteleyecek şekilde yorumlamayınız. Bugün başarılıysanız ve karne notlarınız yüksekse, bu sonraki dönemleri ihmal etmeniz, zamanınızı boşa geçirebileceğiniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız. Bugün notlarınız düşük olsa da bundan sonra sergileyeceğiniz planlı ve istekli çalışma sizi daha iyi noktalara götürecektir. Hayatta mutlaka başarılar kadar başarısızlıklar da yaşayacaksınız. Başarısızlıkları bir son değil bir başlangıç olarak kabul edin. Başarısızlıklardan ve hatalardan ders alın. Tatil dönemini çok daha güzel ve verimli geçireceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

 

Değerli meslektaşlarım;

 

Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyifli olacaktır.

 

 

Bu vesileyle; her türlü destekleri ile motivasyonumuzu artıran Sayın Kaymakamlarımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, okul aile birlikleri yöneticilerimize, eğitimin tüm paydaşlarına, özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim camiasına, sivil toplum örgütlerine, velilerimize ve emeği geçen herkese verdikleri desteklerden dolayı tekrar teşekkür eder, öğrencilerimize sağlıklı ve mutlu tatiller dilerim.

Pazar Mh. Okul Cd. ÇAVDIR/BURDUR - 0 248 427 12 48 - 427 21 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.