BURDUR ÇAVDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAVDIR ORTAOKULUNA TIMSS ZİYARETİ

            IEA tarafından dört yıllık döngüler halinde düzenlenen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması – TIMSS’in bir sonraki döngüsü olan TIMSS 2019 Nihai Uygulaması, örneklem olarak seçilen okullarda 2019 yılı Nisan ayı içerisinde uygulanacak.
ÇAVDIR ORTAOKULUNA TIMSS ZİYARETİ

 

 

           Burdur ilimizde TIMSS 2019 Nihai Uygulaması’na katılacak tek okul da Çavdır Ortaokulu olup bu okula yönelik TIMSS araştırması hakkında bilgilendirme saha çalışması gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın ilgili birimlerinden şube müdürü ve uzmanları ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim birimi Şube Müdürü, TIMSS il koordinatörü, İlçe Mili Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri saha çalışmalarında okulumuzu, sınava girecek öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ziyaret ettiler.

TIMSS araştırmasının ne olduğu anlatıldı ve TIMSS 2019 Nihai Uygulaması’na yönelik detaylı bilgilendirme sağlandı. Ayrıca TIMSS araştırması kapsamında yayımlanan örnek matematik ve fen bilimleri soruları gösterilerek TIMSS’in kapsamının daha iyi anlaşılması sağlandı. TIMSS 2019 Nihai Uygulaması’nın yapılacağı 5 ve 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelinerek öğrencilere TIMSS araştırması anlatıldı.

 

Pazar Mh. Okul Cd. ÇAVDIR/BURDUR - 0 248 427 12 48 - 427 21 89

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.